Snacks For the Trip

Tomorrow we will be setting out for our trip.  Today I prepared some snacks for the ride and for the park. 

I went to Aldi where the apples were on sale, cut them up, put them in a bag with a splash of orange juice and viola!  Seven individual apple packs for $2.38.

image

Grapes were also on sale 2 pounds for $1.98.  I just separated them into serving size snack bags.

image

For salty the boys requested pretzels $1 and I like the veggie straws $1.79.  Drinks Fruit Waters  and CapriSuns on sale for $1.50.

image

image

Road snacks for the family for under $10.00

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s